חיפה נדל"ן

בשעה ששוק הנדל"ן הבינלאומי נמצא במשבר עמוק, בישראל המחירים רק ההולכים ומאמירים. ומי במקום הראשון בעליית המחירים? חיפה!

מחירי הנדל"ן בישראל בעליה מתמדת כבר כ-15 שנה, כשבשנה האחרונה המחירים פשוט השתגעו לגמרי.

כן, הכל כידוע עניין של היצע וביקוש, וכשיש ביקוש ואין היצע, וממשלות ישראל אינן משכילות למצוא פתרון, המחירים מרקיעים שחקים.

ובמקום הראשון ברכישת נדל"ן בישראל – חיפה!

מסקירה של ענף הנדל"ן בישראל, שיצאה זה מכבר מאגף הכלכלנית הראשית באוצר, עולה כי העיר חיפה עלתה למקום הראשון בארץ בהשקעות נדל"ן. חשוב לציין כי אין במדובר בגובה הרכישות אלא במספרן.

וכדי לסבר את העין, אלו הנתונים העולים באתר הנדל"ן מדלן, נכון ל-5.12.2022:

  • דירות שנמכרו בשנה האחרונה – 3,848.
  • מחיר ממוצע ששולם עבור נכס – ‏1,260,690 ₪
  • מחיר ממוצע לנכס בשכירות – ‏3,200 ₪
  • היצע נדלן למכירה בחיפה – 2,543 יחידות. מעניין שבמהלך כתיבת שורות אלו קפץ ההיצע בשתי דירות.

חשוב לציין כי המחיר הממוצע אשר שולם עבור דירה, אינו כולל עלויות מיסוי הנגבות על ידי מדינת ישראל ועיריית חיפה, שכר עורך דין מקרקעין בחיפה ועמלת תיווך בשיעור המקובל בעסקאות נדל"ן בחיפה.

התמקמותה של חיפה במקום הראשון בדירוג המכירות הארצי מצביע אמנם על עליה בפופולריות ובביקוש, אך כפי שכבר צוין – עלייה בביקוש גוררת עליית מחירים.

מדו"ח עדכני של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שהוצג בסוף הרבעון השלישי של שנת 2022, עולה כי מחירי הדירות בחיפה האמירו תוך שנה ב-23%.

האחוז המשוקלל כולל את חיפה רבתי, כלומר, נדל"ן בשכונות הכרמל, נדל"ן בהדר, ונדלן בחיפה עיר תחתית אשר נהנה מתנופה יוצאת מהכלל של השבחת נכסים בשנים האחרונות.

עוד עולה מהסקירה שפרסם אגף הכלכלנית הראשית, כי תל אביב, אשר ממוקמת על פי רוב במקום הראשון בדירוג, איבדה גובה וממוקמת, נכון לעכשיו, במקום החמישי.

בתל אביב נרכשו בחודש 9.2022 90 דירות בלבד להשקעה, לעומת 109 דירות בחיפה רבתי. בהתחשב בפערים הקיימים בגודל האוכלוסיה בין שתי הערים, הרי שבאחוזים הפער גדול אף יותר.

חיפה נדל"ן

מה ניתן ללמוד מהביקוש הגואה בנדל"ן להשקעה בחיפה

הזינוק במחירי הנדל"ן בחיפה מעלה את השאלה אם זה טוב למשקיעים החיפאים או לא. תמיד קיימת הרי האופציה לשים את הכסף בבנק או בחברה להשקעות בקרן סולידית, יותר או פחות,, ולראות מה ילד יום.

אז ככה, נכון לעכשיו מהשקעה בבנק לא תצאו עשירים. בנק ישראל מעלה את הריבית במשק חדשות לבקרים כדי להוריד את רמת הצריכה וכדי לדכא את האינפלציה.

ולמרות שצירוף המילים חיפה נדלן קיבל לאחרונה תנופה בעלת ניחוח אטרקטיבי, עדיין מדובר בצריכה בעידן של חוסר וודאות, שבנק ישראל הכריז עליה מלחמת חורמה.

מצדו השני של המטבע, או שמא צריך לומר: של הנדל"ן, למרות הזינוק במחירי הנדל"ן בחיפה, המחירים עדיין זולים בהשוואה לערים אחרות, ובמיוחד בהשוואה לערי הכרך תל אביב וירושלים.

וזה בהחלט יכול להיות שיקול להשקיע דווקא היום, דווקא בחיפה.

אבל בסופו של דבר, בתחום ההשקעות אין דבר כזה ללכת על בטוח. הכל עניין של רזרבות פיננסיות ושל אופי. מי שזהיר באופיו יעדיף ברוב המקרים השקעה סולידית, וה"מהמרים" יקחו סיכונים כהרגלם.

כך או כך, אנו מאחלים לכם הצלחה והעיקר שתקבלו החלטה שלא תצטערו עליה בסופו של יום.

נכתב ע"י 029

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *