כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף

מתי אפשר לדרוך על ריצוף בהדבקה, ריצוף על חול או ריצוף על סומסום

כאשר אנו בלחץ זמן ו/או מקום כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף יכולה להיות שאלה משמעותית

כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף חדש לאחר שמסתיימת הנחת האריחים מבלי לגרום נזק או להזיז את האריחים ממקומם.

בין אם מדובר על ריצוף במרצפות טרצו 30X30 ס"מ ובין אם מדובר על אריחי גרניט פורצלן 60X90 ס"מ או אריחים מדוקקים בגודל של 90X210 ס"מ, אריחים אשר להנחתם חייבים להשתמש בידית ואקום.

הזמן על פי רוב יהיה מצויין על הדבק או תערובת החומרים שממנו מורכב הדבק בו משתמשים לכל סוג ריצוף ריצוף בהדבקה, ריצוף על חול או ריצוף על סומסום.

באופן כללי מקובל על ידי מרבית בעלי המקצוע העוסקים בריצוף, לענות על השאלה כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף כי 24 שעות הוא המינימום ההכרחי להמתין לפני שדורכים על הרצפה החדשה.

יש המעדיפים לקחת טווח בטיחות ולהכפיל את הזמן, בעלי מקצוע אלה יענו על השאלה כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף בביטחון כי 48 שעות הוא טווח ייבוש לדריכה.

איך אני יכול לדעת באמת כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף

כפי שצויין זמן הייבוש יצויין על חומר ההדבקה או מרכיביו אולם יש לזכור כי טווחי ייבוש אלה נבדקו בתנאי מעבדה.

מזג האוויר וגם סוג התשתית עליה מרצפים הם בעלי השפעה על טווח הייבוש.
חום קור, לחות יובש, תשתית אטומה או תשתית מחלחלת כמו בריצוף על סומסום או סופגת כמו בריצוף על חול בהחלט עשויים לעכב או לזרז את תהליך
הייבוש.
בבנייה חדשה על פי רוב נלקח טווח ייבוש מרבי שיכול להגיע בעונות מסוימות ותנאי ריצוף מסוימים גם מעבר ל-48 שעות ולטפס ל-4 ימים.

השאלה כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף יכולה להיות משמעותית בעיקר כאשר מחדשים רצפה בבית או בדירה בה הדיירים ממשיכים להתגורר בבית בעת השיפוץ.

כמו כן בתהליכי שיפוץ וחידוש הכוללים ריצוף בהדבקה במבני ציבור ובנייני מגורים שבהם ממשיכים לתת שירות ויש קבלת קהל או פשוט תנועת דיירים.

כמה זמן אסור לדרוך על ריצוף

איך אפשר לדרוך על רצפה לא יבשה מבלי לגרום נזק?

בין אם מדובר בריצוף על חול במרצפות טרצו או ריצוף על סומסום בגרניט פורצלן או ריצוף אריחים מדוקקים יש מספר "טריקים" אשר מאפשרים לדרוך על רצפה טרם ייבושה.

איך אפשר לדרוך על ריצוף על חול לפני הייבוש?

מומלץ להמתין בכל מקרה מספר שעות אבל ניתן להשתמש שכבה שנייה של מרצפות אותם מניחים על צלב החיבורים של ארבע מרצפות שהונחו. כך מפזרים את המשקל ומונעים עיוות של רצפה.

איך אפשר לדרוך על ריצוף על סומסום לפני הייבוש?

ריצוף על סומסום מתייבש ייבוש ראשוני אחרי מספר שעות וניתן להניח עליו או מרצפות או לוחות דיקט רצוי עבים כך שהמשקל גם במקרה זה מתפזר על מספר אריחים ומונע קריסה או עיוות.

איך לדרוך על ריצוף חדש בהדבקה לפני הייבוש?

זמן הייבוש הראשוני של ריצוף בהדבקה יכול להיות דומה לטווח הייבוש בשני סוגי הריצוף הקודמים וגם כאן לאחר מספר שעות קטן ניתן להשתמש בלוחות דיקט או במרצפות שכבה שנייה כדי לדרוך על הרצפה לפני שעברו 24 שעות.

בכל מקרה את הרובה אמורים לשים רק לאחר ייבוש מלא כך שתהליך הריצוף אינו יכול להיגמר ללא המתנה לטווח ייבוש מספק.

נכתב ע"י 029